19 Kasım 2018 Pazartesi

TSO SEÇİMLERİ VE HAYAL DÜNYASI

tso-secimleri-ve-hayal-dunyasi

Bilindiği gibi önümüzdeki Ekim ayı içinde T.S.O Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri olacak, şayet Hükümet tarafından, KHG ile erteleme olmazsa. Başkan adayları 7/24 üye avındalar.
21 Eylül 2017 Perşembe 02:51

 Bilindiği gibi önümüzdeki Ekim ayı içinde T.S.O Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri olacak, şayet Hükümet tarafından, KHG ile erteleme olmazsa. Başkan adayları 7/24 üye avındalar.

Başkan adayı Mustafa Özkan, projelerini ve yapacak olduğu yenilikleri önümüzdeki hafta açıklayacağı alınan bilgiler arasındadır. Diğer Başkan adayı Aslan Keleş ise birkaç güne kadar basın toplantısı ile açıklamalarda bulunacağını, projelerini açıklayacağı öğrenildi.

Deneyimli ve tecrübeli,2 dönem TSO yönetim kurulu üyeliği yapan Niyazi Özcan,bu seferki Seçimlerde kendi Başkan adayı olarak seçimlere hazırlanmaktadır. Yukarıda deneyimli ve tecrübeli olarak yazmamdaki kasıt, T.S.O yönetimi için çıraklık ve kalfalık dönemini bitirdi şimdi ustalık zamanının geldiğine inanmakta olduğunu, Başkanlık için hazır olduğunu söylüyor. Niyazi Özcan projelerini 8 sayfalık bir kitapçıkta açıklıyor. Benim gördüğüm kadarı bu kitapçıktaki çılgın projeler olarak gördüm. bir sürü fabrika, Orta Ölçekli Organize sanayi arazisi üzerine inşa olacak fabrikalar, başkan adayı Özcan Çılgın Türklerin son temsilcisi dersem yalan olmaz.

Zaten şunu unutmamak lazım, eylem veya çılgınlık, inatçı, azimli olmayan, hangi kurum yöneticisi olursa olsun, pek başarı sağlayamaz.

Bunun en son örneği, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’dır.Merhum roman yazarı Turgut Özakman’ın Çılgın Türkler Kitabındaki Adı geçen Ulu önderimiz M.Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kurtuluş savaşından sonra bir İngiliz subayı, biz Türklerin başarısından dolayı Çılgın Türkler sözü Kitabın adı olmuştur. Demem şu ki bizim Kdz Ereğli‘nin de çılgın Türkü Niyazi Özcan’dır. Dağıttığı kitapçıktaki projeleri gördüğünüzde bana hak vereceksiniz. Umarım Özcan seçildiği takdirde bu projeler hayal olarak anımsanmaz.

Kdz Ereğli T.S.O nun şimdiki başkanı Yaşar Tetiker, yine aday olarak seçimlere gireceği alınan bilgiler arasındadır. Başkan Tetiker’in yaptıkları, yapacaklarının garantisi olarak bilinmektedir. 42 yaşında olan Kdz Ereğli T.S.O’nun gelmiş geçmiş kendisinden başka “her hangi bir başkanın veya yönetiminin bir eserleri varsa aday olmam dediği öğrenildi.

Başkan Tetiker’in eserleri arasında Ereğli organize sanayi, T.S.O binası, Ereğli eğitim Fakültesinin öğrenci kapasitesinin 1500, rakamlarından 4900 sayılarına çıkarılmasındaki katkısı, yeni yapılacak olan yüksek öğrenim kampusu için katkısı veya desteği inkâr edilemez.

                                                                        

                                            Haydar Yağız

                                             Köşe yazısı

                                 

Haberin etiketleri:

ilk haber


Haber okunma sayısı: 1149

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


HABERLER

EREĞLİ'YE AKÇAKOCA FRENİ !

Ligde şampiyonluk mücadelesi veren Ereğli Belediyespor ilk yarıda 5-0 mağlup olduğu rakibiyle bu kez yenişemedi.

MUHARREM AKDEMİR ANKARA ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİ

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, TBMM’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Muharrem

BELEDİYE BAŞKANI GİBİ ÇALIŞKAN MUHTAR

İlk haber:Kdz. Ereğli İlçesine bağlı Kaymaklar Köyü Muhtarı Recep Can, köyünü çalışmaları ile örnek

Hasan Likoğlu ebediyete uğurlandı

Türk Hava Kurumu Kdz. Ereğli Şube Başkanı ve Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Önceki Dönem Yönetim Kurul

KORKMAZ ÖĞRENCİLERE SESLENDİ:

Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz; yarıyıl mesajından öğretmen, öğrenci ve velilere seslendi..

ERDOĞAN GÜVEN TAZELEDİ VEREM SAVAŞ DERNEĞİ OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

İlk haber:kdz Ereğli Verem Savaş Derneği,olağan kongresini dernek binasında yaptı. Üyelerin çoğunluğunun

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ZONGULDAK - HAVA DURUMU

ZONGULDAK