19 Kasım 2018 Pazartesi

Madenciden eski başkan'ları YAMAN'a Büyük destek

madenciden-eski-baskanlari-yamana-buyuk-destek

karadeniz Ereğli’de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Aday Adayı Rahmi Yaman, düzenlediği basın toplantısında konuştu. Hükümeti eleştiren Yaman’ı destekleyenler arasında baretli maden işçileride yer aldı.
08 Mayıs 2018 Salı 11:57

 CHP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen aday adayı tanıtım toplantısında konuşan eski sendikacı Rahmi Yaman’ı desteklemek üzere Genel Maden İşçileri Sendikası Armutçuk Şube Başkanı Ali Eşitmez, baretlerini giyerek toplantıya katılan bazı madenciler, Yaman ailesinin fertleri ve çok sayıda partili hazır bulundu.Toplantıda konuşan CHP İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı, Ereğli’den birçok aday adayı bulunduğunu belirterek, “Rahmi Yaman İnsanların ezildiği, horlandığı, değerlerini kaybettiği süreçte aday adaylığı gösterip başvurusunu yapmış bulunmakta. Biz her bir artı adayımıza ve onların getirdiği düşüncelere her zaman saygı duyduk ve duymaya devam edeceğiz. Her aday kendi bilincini ve uğruna mücadele ettiği tecrübesini ortaya koyacaktır. Cumhuriyet için yola çıkıyoruz ve bu yol ebediyete kadar devam edecek Rahmi Abi’ye hayırlı olsun diyorum.” dedi.

Aday adayı Rahmi Yaman da ülkenin içinden geçtiği süreç ve yaşanan problemlere ilişkin görüşlerini dile getirdiği konuşmada, Türkiye Taşkömürü Kurumu’na işçi alınmaması ile ilgili eleştirilerde de bulundu.

Yaman şöyle dedi:“Sıcağı görmüş kar taneleri gibi madenlerimiz eriyor. 40 bin işçinin çalıştığı, 4 milyon ton kömür üretildiği, herkesin barış içinde, kardeşçe ürettiği bir şehirken, TTK 7 bin işçiyle 700 bin ton kömür üretiyor.  Elinizi vicdanınıza koyup tekrar tekrar düşünün. Kendi atadıkları müdür, kendi yönetim kurullarının raporları doğrultusunda çalışsaydılar, şu anda 14 bin 500 gencin orada çalışıyor olması gerekirdi.370 köyümüzün her birinden 20 gencimizin orada çalışmasını bunlar engelledi. Ülkemizin 6 milyon ton kömüre ihtiyacı var. Gelin bu kömürü Zonguldak’tan çıkaralım. TTK’nın kurulu kapasitesi 5 milyon ton.  5 milyon ton kömür çıkarma kararını verecek bir siyasi irade iktidara gelse ne olur. Bugün Zonguldak emekli kenti. Böyle bir karar verildiğinde Zonguldak’ta en az 40 bin işçi çalıştırmak zorundalar. Bu 370 köyümüzde her birinde en az 50 gencimizin iş bulması demektir.”Madencilerin “İşte aday işte CHP” sloganları arasında konuşan Yaman, kendisine destek verenlere teşekkür etti. İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı’dan, tüm aday adaylarına kendisine gösterdiği ilgiyi ve desteği göstermesini istedi.

 

Haberin etiketleri:

ilkhaber67


Haber okunma sayısı: 379

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


HABERLER

EREĞLİ'YE AKÇAKOCA FRENİ !

Ligde şampiyonluk mücadelesi veren Ereğli Belediyespor ilk yarıda 5-0 mağlup olduğu rakibiyle bu kez yenişemedi.

MUHARREM AKDEMİR ANKARA ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİ

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, TBMM’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Muharrem

BELEDİYE BAŞKANI GİBİ ÇALIŞKAN MUHTAR

İlk haber:Kdz. Ereğli İlçesine bağlı Kaymaklar Köyü Muhtarı Recep Can, köyünü çalışmaları ile örnek

Hasan Likoğlu ebediyete uğurlandı

Türk Hava Kurumu Kdz. Ereğli Şube Başkanı ve Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Önceki Dönem Yönetim Kurul

KORKMAZ ÖĞRENCİLERE SESLENDİ:

Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz; yarıyıl mesajından öğretmen, öğrenci ve velilere seslendi..

ERDOĞAN GÜVEN TAZELEDİ VEREM SAVAŞ DERNEĞİ OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

İlk haber:kdz Ereğli Verem Savaş Derneği,olağan kongresini dernek binasında yaptı. Üyelerin çoğunluğunun

ZONGULDAK - HAVA DURUMU

ZONGULDAK