14 Aralık 2018 Cuma

ZONGULDAK BELEDİYESİ'NDE MUTLU SON

zonguldak-belediyesinde-mutlu-son

Zonguldak Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imza töreni Belediye Nikah Salonu’nda gerçekleştirildi.
01 Nisan 2018 Pazar 12:35

  Zonguldak Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imza töreni Belediye Nikah Salonu’nda gerçekleştirildi.  Belediyemizde çalışan işçileri kapsayan 2018-2019 yılları arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi imza törenine; Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Belediye-İş Sendikası Genel Sekreteri Nihat Ayçiçek, Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci, CHP il Başkanı Umut Başoğlu, CHP Merkez ilçe Başkanı Fikret Zaman, CHP il Kadın Kolları Başkanı Merve Kır, Belediye-İş Sendikası Şube Başkanı Tahsin Atayan, Tes-Kop. Şube Başkanı Şerif Ören, CHP’li Zonguldak Belediye Meclis üyeleri, daire müdürleri ile çalışanlar katıldı.

              Toplu İş Sözleşmesinde konuşma yapan, Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Tahsin Atayan; Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’in her zaman çalışanların yanında olduğunu belirterek, yapılan sözleşmenin hayırlı olması temennisinde bulundu.  Belediye-İş Sendikası Genel Sekreteri Nihat Ayçiçek ise, yapmış olduğu konuşmasında şu görüşlerine yer verdi: “Yüzlerce, Toplu İş Sözleşmesi imzalanmıştır. Ancak bu Toplu İş Sözleşmesinin önemi farklıdır. Bu Toplu İş Sözleşmesi’ni önemli kılan da demokrasinin askıya alınmak istenmiş olduğu, darbelerin yapılmak istenmiş olduğu, bugün sıcak bir savaşın içerisinde olmuş olmamızdır. Bu Toplu İş Sözleşmesi bugün, burada imzalanmış oluyor ise şunun çok iyi bilinmesi lazımdır ki, bu Toplu İş Sözleşmesini bu Türkiye’nin içerisinde kurulmuş olmuş olduğu bu süreci fırsat bilerek farklı şekilde davranma şekline gidilmemiş işçilerin alının terinin, emeğin alın terinin karşılığı verilmiş bir Toplu İş Sözleşmedir. Yani bu Toplu İş Sözleşmeyi bağıtlayanlar, emeğe saygısı olan kişilerdir.  Dolayısıyla bu Toplu Sözleşmede başta emeği geçen Belediye başkanım ve ekibine, Sendika başkanıma huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum. Ben burada Sayın Belediye Başkanımızı emek dostu bir belediye başkanı olarak ifade ediyorum, bununda böyle bilinmesi lazım. Biz Belediye-İş Sendikası olarak siyasi partilere ve işverenlerimize de eşit mesafede yaklaşan bir sendikayız. Ancak bizi diğerlerinden ayrı kılan şudur; eğer bir Belediye Başkanı emeğe karşı saygısı varsa, alın terine karşı saygısı varsa, çalışanların hakkını hukukunu koruyorsa, kente iyi hizmetler veriyorsa biz onun her zaman için yanındayız ve her zaman destekçisiyiz. Bugün de Sayın Belediye Başkanımızın bu Toplu Sözleşmeyi imzalamış olması emeğe ne kadar değer vermiş olduğu, alın terine ne kadar değer vermiş olduğunun bir ifadesidir. Dolayısıyla da her zaman için yanında olduğumuzu, bugüne kadar olduğu gibi de bundan sonra destekçisi olduğumuzu ifade etmek istiyorum.” şeklinde konuştu. 

 

 

 

                    Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ise; “Belediye-İş Sendikası ve Belediye yetkilisi olarak üç dönemdir bizlere sözleşmelere imza atmak nasip oldu. Bu anlamda Belediye-İş Sendikası Zonguldak Şubesi yönetimiyle Zonguldak Belediyesi olarak masaya oturduğumuz andan itibaren kendi iş arkadaşlarının emeğini alabilmek adına biz yöneticilerle dişe diş mücadele ettiler. İsteklerini sundular. Bizlerde Zonguldak Belediyesi olarak belediyenin varlığının onlar tarafından olduğunu, varlığının da yürütülmesi gerektiğini karşılıklı oturarak konuştuk ve bir noktada anlaştık. Üzerimize düşen aldığımız görevi en iyi şekilde yapmaktır. Ülkemizin çalışmaya ihtiyacı var. Her nerede olursanız olun, hangi kurumda çalışırsanız çalışın özellikle üstleniş olduğunuz görevi vatana, bayrağa, işine bağlı olarak yerine getirmenizi istiyoruz. Bizler yönetici olarak işçinin emeğinin verilebilmesi adına hergün ayrı mücadele vererek bugünler geldik.” şeklinde konuştu

Haberin etiketleri:

ilkhaber67


Haber okunma sayısı: 240

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

kazanan-mutlu-oldu

KAZANAN MUTLU OLDU

13 Aralık 2018 Perşembe 11:58
madencilerden-demirtasa-ziyaret

MADENCİ’LERDEN DEMİRTAŞ’A ZİYARET

12 Aralık 2018 Çarşamba 11:41
demirtastan-arasa-bombardiman

Demirtaş'tan Aras'a bombardıman

12 Aralık 2018 Çarşamba 11:38
sen-kimsin-akil-yoksunu-sahsiyet

SEN KİMSİN AKIL YOKSUNU ŞAHSİYET?...

11 Aralık 2018 Salı 21:14

HABERLER

EREĞLİ'YE AKÇAKOCA FRENİ !

Ligde şampiyonluk mücadelesi veren Ereğli Belediyespor ilk yarıda 5-0 mağlup olduğu rakibiyle bu kez yenişemedi.

MUHARREM AKDEMİR ANKARA ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİ

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, TBMM’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Muharrem

BELEDİYE BAŞKANI GİBİ ÇALIŞKAN MUHTAR

İlk haber:Kdz. Ereğli İlçesine bağlı Kaymaklar Köyü Muhtarı Recep Can, köyünü çalışmaları ile örnek

Hasan Likoğlu ebediyete uğurlandı

Türk Hava Kurumu Kdz. Ereğli Şube Başkanı ve Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Önceki Dönem Yönetim Kurul

KORKMAZ ÖĞRENCİLERE SESLENDİ:

Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz; yarıyıl mesajından öğretmen, öğrenci ve velilere seslendi..

ERDOĞAN GÜVEN TAZELEDİ VEREM SAVAŞ DERNEĞİ OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

İlk haber:kdz Ereğli Verem Savaş Derneği,olağan kongresini dernek binasında yaptı. Üyelerin çoğunluğunun

ZONGULDAK - HAVA DURUMU

ZONGULDAK