14 Aralık 2018 Cuma

CHP’Lİ AVUKAT, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

chpli-avukat-aday-adayligini-acikladi

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, Belediye Meclis Üyesi CHP’li Adil Ateş, 7 Haziran seçimlerinde Zonguldak milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
08 Şubat 2015 Pazar 14:06

 Ateş, CHP Ereğli İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, siyasette genç yüzlerin yer alması gerektiği yönünde taleplerin olduğunu gördüğü için aday adayı olduğunu söyledi. 

Çocukluk yılları ile siyasete atılış sürecinden bahseden, aday adalığı kararında ise parti tabanın desteğini aldığını da belirten Ateş, şöyle dedi:
“Bilindiği gibi 30 Mart yerel seçimleri ile Belediye Meclis üyeliğine seçildim ve görevimi layıkıyla yerine getirdiğimi inanıyorum. Bu süreçte birçok arkadaşım ile fikir alışverişinde bulundum. Parti tabanında siyasette artık yeni ve genç yüzlerin olması gerektiği konuşuldu ve bunun bir ihtiyaç olduğun inancı doğdu. Bu bağlamda bende üzerime düşen sorumluluğu yerine getirmek için 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmaya karar verdim. Milletvekili aday adayı olmayı karar verirken her kesimin umudu olabilmek için yola çıktım."

"ALAPLI-EREĞLİ ETLE TIRNAK GİBİDİR"

Ereğli ve Alaplı ilçelerinin et ve tırnak gibi olduğunu savunan Adil Ateş, milletvekili sıralamasında ilk iki sıradan birini hak edildiğini ileri sürerek şunları kaydetti:
“Zonguldak, Ereğli ve Alaplı’nın sorunları belli iken yapay sorunlar yaratılıp zaman kazanmaya çalışanlar maalesef halen iş başında. Biz sorunları tek tek çözüp yola devam etmek istiyoruz. Bölgemizde işsizlik oranları ortada iken yanlış politikalar neticesinde madencilik ve diğer sektörlerde işten çıkarılan işçi sayısı her geçen gün artmaktadır. Ereğli ve Alaplı bir bütündür. Ereğli ve Alaplı et ile tırnak gibi olup birbirinden ayrılmaz parçadır. Ortak kültür ve değerlere sahip Ereğli ve Alaplı’nın siyasi olarak birleşme zamanı gelmiştir. Bu nedenle seçim bölgesi belirlenirken Ereğli ve Alaplı’nın tek bölge olarak değerlendirilmesi ve hak ettiği sıralamayı alması için gereken tüm çabayı harcayacağız. Ereğli ve Alaplı’nın milletvekili sıralamasında ilk iki sıradan birini alması gerektiği inancındayız."
Ateş açıklamasının sonunda 9 Şubat Pazartesi günü belediye meclis üyeliğinden istifa edeceğini söyleyerek, partinin seçim takvimine göre milletvekili adayı adaylığı için dosya alacağını belirtti.
CHP Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal ise CHP’ye sunacağı katkılardan dolayı teşekkür ederek Ateş’e başarılar diledi.
Ateş'in aday adaylığını açıkladığı basın toplantısına Alaplı ilçesi Gümeli Beldesi Belediye Başkanı Ahmet Saydam ve çok sayıda partili katıldı.

Haberin etiketleri:

HAKİMİYET


Haber okunma sayısı: 1938

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


HABERLER

EREĞLİ'YE AKÇAKOCA FRENİ !

Ligde şampiyonluk mücadelesi veren Ereğli Belediyespor ilk yarıda 5-0 mağlup olduğu rakibiyle bu kez yenişemedi.

MUHARREM AKDEMİR ANKARA ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİ

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, TBMM’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Muharrem

BELEDİYE BAŞKANI GİBİ ÇALIŞKAN MUHTAR

İlk haber:Kdz. Ereğli İlçesine bağlı Kaymaklar Köyü Muhtarı Recep Can, köyünü çalışmaları ile örnek

Hasan Likoğlu ebediyete uğurlandı

Türk Hava Kurumu Kdz. Ereğli Şube Başkanı ve Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Önceki Dönem Yönetim Kurul

KORKMAZ ÖĞRENCİLERE SESLENDİ:

Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz; yarıyıl mesajından öğretmen, öğrenci ve velilere seslendi..

ERDOĞAN GÜVEN TAZELEDİ VEREM SAVAŞ DERNEĞİ OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

İlk haber:kdz Ereğli Verem Savaş Derneği,olağan kongresini dernek binasında yaptı. Üyelerin çoğunluğunun

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ZONGULDAK - HAVA DURUMU

ZONGULDAK