17 Ekim 2018 Çarşamba

Adaylar hastalıkların reçetesini açıkladı...

adaylar-hastaliklarin-recetesini-acikladi

Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak Milletvekili adayları Abdullah Bekar ve Fehmi Nuhoğlu Korubaşı mahallesinde halkala bir araya geldi.
07 Haziran 2018 Perşembe 19:28

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak Milletvekili adayları Abdullah Bekar ve Fehmi Nuhoğlu, beraberinde ilçe başkanı Rahman Demirtürk ve partililerle birlikte Korubaşı mahallesinde mahalle halkı ile bir araya geldi. Yapılan çay sohbetinin ardından konuşan mahalle muhtarı Kemal Muratoğlu, MHP heyetine hoş geldin diyerek karşıladı. 
 

 

Mahalle halkına seslenen Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak 2. Sıra milletvekili adayı Abdullah Bekar, il ve ilçelerde yaşanan gençlerin şehir dışına çalışmaya gitmesine dikkat çekti. Bekar konuşmasında “İl ve ilçe olarak bakıldığında sürekli olarak göç veriyoruz. Ereğli olarak 10 yılda 11 bin göç vermişiz. Bunun sebebi iş, bunun sebebi aş bunun sebebi ekmek kavgası. Biz MHP olarak bunları göz önüne alıp, bölgemiz için ilçelere ayrı ayrı manifesto yayınladık. Bölgemiz için Tersaneler bölgesi için projemiz var. Biz tersaneler bölgesini canlandırmak istiyoruz. Burası bizim için büyük önem arz ediyor. Biz burasını özel sektör olmasa Milli Savunma Bakanlığı ile birlikte görüşerek burada savaş gemileri yapılması için çalışacağız. Burada neden Savaş gemileri yapılmasın” dedi. 

  

Vatandaşlara seslenen Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak 3. Sıra milletvekili adayı Fehmi Nuhoğlu ise konuşmasında “Bölgemizde bir çok sorun var. Gemi tersaneleri, Ereğli Devrek yolu, ERDEMİR ve bunun gibi niceleri. Burada şuna dikkat çekmek istiyorum. Hundan 3-4 dönem önce hep aynı insanlar yok muydu? Hep aynı teşkilatlar gelip sizlere bir şeyler istemedi mi? 3-4 dönemden bu yana Ereğli’ de ne değişti?  Çevremizde ki illere ve ilçelere baktığımız zaman birçoğu bizlerden geri de gelip bizleri geçmiş durumdalar. Bu seçimlerde sadece koskoca Ereğli’ye, İl olarak görülen ilçemize Milliyetçi Hareket Partisi iki tane aday verdi. Sağdan soldan getirip vermedi. Ereğli’ de esnafız. İkimizde Ereğli’ de yaşıyoruz.  İkimizde Ereğli’ de doğduk. Aynı ekmek fırınından ekmek alıyoruz. Bu sefer değişim şart diyoruz” dedi. 

 

 

Toplantının son konuşmasını yapan Milliyetçi Hareket Partisi İlçe başkanı Rahman Demirtürk ise konuşmasında “Bizlerin yoğun uğraşları sonucu Genel merkezimiz ve İl teşkilatımız ile birlikte Ereğli’den iki tane genç kardeşimizle yola çıktık.  Ereğli’nin sorunlarını biliyoruz. Aynı zaman da bizler esnafımız Esnaf temsilciliği yapıyoruz.  Ereğli’ de ki genel sorun, önceden Erdemir’ de 10 bin insan çalışıyordu. Bugün taşeron ile birlikte 6 bin kişi çalışıyor. TTK Armutçuk müessesi, 9 bin 800 kişi ile çalışıyordu. Bugün 760 kişi çalışıyor. Bölgenin en büyük sorunu işsizlik. Burada gemi tersanelerinin faaliyete geçmesi gerekiyor. Teşvik kapsamında bir il değiliz. İşsizliği önlemek, gurbete giden gençleri yeniden ilçede çalışmasını sağlamak amacıyla yağacağımız çalışmalar var. Bunun için de iki genç arkadaşımıza Milletvekilliği yolunda destek istiyoruz” dedi.

 

Ziyaret yapılan sohbetin ardından sona erdi.

Haberin etiketleri:

ilk haber 67


Haber okunma sayısı: 363

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


HABERLER

EREĞLİ'YE AKÇAKOCA FRENİ !

Ligde şampiyonluk mücadelesi veren Ereğli Belediyespor ilk yarıda 5-0 mağlup olduğu rakibiyle bu kez yenişemedi.

MUHARREM AKDEMİR ANKARA ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİ

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, TBMM’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Muharrem

BELEDİYE BAŞKANI GİBİ ÇALIŞKAN MUHTAR

İlk haber:Kdz. Ereğli İlçesine bağlı Kaymaklar Köyü Muhtarı Recep Can, köyünü çalışmaları ile örnek

Hasan Likoğlu ebediyete uğurlandı

Türk Hava Kurumu Kdz. Ereğli Şube Başkanı ve Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Önceki Dönem Yönetim Kurul

KORKMAZ ÖĞRENCİLERE SESLENDİ:

Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz; yarıyıl mesajından öğretmen, öğrenci ve velilere seslendi..

ERDOĞAN GÜVEN TAZELEDİ VEREM SAVAŞ DERNEĞİ OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

İlk haber:kdz Ereğli Verem Savaş Derneği,olağan kongresini dernek binasında yaptı. Üyelerin çoğunluğunun

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

ZONGULDAK - HAVA DURUMU

ZONGULDAK