19 Kasım 2018 Pazartesi

ÇİVİCİ"YETER ARTIK AÇIN GENÇLERİN ÖNÜNÜ

civiciyeter-artik-acin-genclerin-onunu

CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Çivici bu gün parti binasına gelerek önce aday adaylığı başvuru dosyasını teslim etti ardından da kendisine desteğe gelen kalabalığa seslendi. Çivici konuşmasında gençlerin önünün açılmasını isteyerek “Benim olduğum yerde rüşvet, kavga, kişiye özel rant olmaz” dedi.
18 Ekim 2018 Perşembe 20:30

 

 

Ereğli Haber- Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Çivici eşi Gönül Çivici, kızı ve oğluyla parti binasına gelerek CHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Başkan Vekili Sevdekar Aras’a aday adaylığı müracaatı dosyasını teslim etti.
Çivici daha sonra parti binası önünde kendisini desteklemeye gelen coşkulu kalabalığa hitap etti. 1999-2014 yılları arasında belediye meclis üyeliği yaptığını, 25 yıldırda iş hayatının içerisinde olduğuna vurgu yapan Çivici, belediyeciliği ve yöneticiliği iyi bildiğini söyledi. Artık gençlerin önünün açılması gerektiğini dile getiren Çivici, aday olması halinde açık ara farkla Kdz. Ereğli Belediyesi’ni kazanacağının sözünü verdi. Çivici, kendisinin olduğu yerde rüşvetin, kavganın ve kişisel rantın olamayacağını ifade etti.
Çivici’nin kopnuşmasının satır başları şu şekilde;

Ocakçı’ya ‘Geçmiş olsun’ mesajı
Konuşmamın başında kısa bir süre önce rahatsızlık geçiren ve çok şükür iyileşip aramıza dönen İlçe Başkanımız Sertan Ocakçı’ya, sizlerin önünde bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Önce kendisini tanıttı
Ben Erol ÇİVİCİ, Çaylıoğlu Hasbeyler köyü doğumluyum. Erdemir İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Ereğli Lisesi’ni bitirdikten sonra, 1994 yılında İnşaat Mühendisliğinden mezun oldum. Ailemin bana verdiği sorumluluk duygusunu çok genç yaşta aldım. Çevreme ve halkıma karşı hep duyarlı oldum. 1999 yılında Belediye Meclis Üyesi olarak Karadeniz Ereğli’ye hizmet etmeye başladım. 1999-2014 yılları arasında 15 yıl boyunca bu şehrin gelişmesi ve kalkınması konusunda tüm projelerin gerek hazırlanması, gerekse uygulanması aşamasında görev yaptım. Belediye Meclisi ihtisas komisyonlarının hepsinde görev aldım. Belediyeciliği bizzat belediyede öğrendim. Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyeliği yaptım. Erdemir Ereğli Spor ve Göztepe Belediye Spor kulübünde yöneticilik yaptım. TED Koleji Vakfında Yöneticilik yaptım. Halen birçok sivil toplum örgütüne üye olarak destek vermeye devam etmekteyim. Bu arada geçmiş dönemlerde görev yapan tüm belediye başkanlarıma da yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederim.
“Belediye başkanlığı için gerekli bilgi ve donanıma sahibim”
25 yıllık iş hayatım ve 15 yıllık belediye meclis üyeliğim süresince ekonomiyi ve şehirciliği öğrendim. Bu konuda mütevazı olmayacağım. Bilgi birikimime güvenerek, Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli Belediye Başkanlığı’na Aday Adayı olarak karşınıza çıktım. Eğer partimin yetkili organları, teveccüh gösterip şahsımı belediye başkan adayı gösterirse açık ara farkla seçimleri kazanacağıma ve başkanlık mazbatamı alır almaz hemen icraata başlayacağıma inanıyorum. Bu konuda gerekli bilgi ve donanıma sahibim.


“Kenarda oturamazdım”
İşim münasebetiyle Türkiye’nin birçok yerini geziyorum. Gördüğüm manzaralar karşısında imreniyorum. Hatta bazı şehirlerde gözle görülür bir doğal güzellik olmamasına rağmen, sanki çölde bir vahanın ortasında sosyal ve kültürel yandan olsun, şehircilik yönünden olsun, modern kentler oluşturmuşlar. Ekonomik kalkınma projelerini hazırlamışlar. Her şeyden önemlisi de, geleceğe umutla bakıyorlar. Peki, biz ne yapmışız? Sorunların hepsi ortada, 3 aşağı 5 yukarı aynı sorunları sayabiliriz. Ben bu sorunları ve çözüm noktalarını bilip, kenarda duramadım. İşte bu yüzden Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı oldum. Bu şehrin birçok değerleri var. Bu şehrin parlatılmaya ihtiyacı var. Bu şehrin gelecek nesillerin ihtiyacına cevap verecek vizyon projelere ihtiyacı var. Bu projeleri sizlerin de desteğiyle, hayata geçirmek için aday adayı oldum. Bizim vizyonumuz önce insan, önce Ereğli olacaktır!

“Benimle koşmaya hazır mısınız?”
Bu şehir 31 Mart 2019’da vereceği kararla, ya şuanda olduğu gibi yerinde sayacak, ya da gelişen şehirler gibi dünyayla aramızdaki bu mesafeyi kapatmak için, bizimle beraber koşacak.
Şimdi soruyorum sizlere; Bu hedeflere ulaşmak için benimle koşmaya hazır mısınız? O halde bende hazırım.

“Ereğli kavgalardan çok şey kaybetti”
Şunu kabul edelim, eski siyasiler sürekli birbirini eleştirip çözüm odaklı değil, kıyım odaklı siyaset yaptılar. Herkes birbirini paçasından aşağıya çekti. Ereğli kavgalarla çok şey kaybetti. 
Örnek mi? Üniversite Kampüsü… Artık Ereğli’de zihniyet değişikliğine ihtiyaç var, ortak akla ihtiyaç var. Birlik ve beraberlik içinde hareket etmeliyiz. Bu birlikteliği önce kendi partimiz içinde oluşturup, daha sonra tüm Ereğli’de gerçekleştireceğiz. Ben bunun için aday adayı oldum. Hiç kimseyi ötekileştirmeden birlik beraberlik içinde daha güçlü olacağız. Gençlere, kadınlara ve halkımıza umut olacağız.

“Yeter artık, gençlerin önünü açın”
Tecrübeyse tecrübe, vizyonsa vizyon, çalışkanlıksa çalışkanlık, gençlikse gençlik! Tüm bu unsurları üzerinde taşıyan biri olarak diyorum ki; Ya yeter artık! Açın şu gençlerin önünü, artık bize de bir yol verin, bizde bu kente hizmet edelim.

“Erol Çivici tüm Ereğli halkının adayıdır”
Hayatımın her alanında hangi mücadeleye girdiysem iddialı oldum, ama hiçbir zaman ayaklarım yerden kesilmedi. Çünkü vermiş olduğum bu mücadeleleri, geçmişte kazandığım deneyimime, yüreğimdeki azme, kurduğum ekibime ve yol arkadaşlarıma güvendim. 
Bugün burada toplanan partili, partisiz, buraya gelen, buraya gelemeyip gönlünün bizimle olduğunu ifade eden Ereğli halkı, bu kenti sizlerle birlikte yönetmeye talibim. Bugün burda bir kez daha görülmüştür ki, Erol Çivici birkaç kişinin değil, tüm Ereğli halkının adayıdır. Çünkü biz halkımızla hesaplaşmaya değil, kucaklaşmaya geliyoruz!

“31 Mart’tan sonra Ereğli insanı daha mutlu olacak”
Değerli hemşerilerim 31 Mart 2019’dan sonra, Ereğli insanı daha mutlu olacak. Ereğli insanı uygulanabilir Vizyon projelerle buluşacak. Ereğli gerçek yatırımcılarla tanışacak. Her geçen gün işsizlik azalarak yok olacak. Ereğli çaresiz değildir, Çare biziz. Pazar yeri, trafik ve otopark sorununu biz çözebiliriz. İçilebilir suyu evlerinizdeki musluklardan biz akıtabiliriz. Kaldırımlar, yollar, parklar bunlar zaten belediyeciliğin asli görevleri arasındadır. Karadeniz Ereğli Belediyesi’nde yıllardır görev yapan çok deneyimli, tecrübeli ekipler var. Belediyecilik zaten bir ekip işidir. Önemli olan işi bilen biri olarak, bu ekiple birlikte koordineli bir şekilde, bu kenti yönetebilmektir. Bu anlayışla bu kenti yönetmeye hazırım.

“Benim olduğum yerde rüşvet, şahsa özel rant, kavga olmaz”
Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Aday Adayı Erol Çivici olarak, sizlerin önünde bir kez daha söylüyorum; Benim olduğum yerde rüşvet olmaz, şahsa özel rant olmaz, kavga olmaz. Ben bu anlayış içerisinde CHP’den Belediye Başkan Aday Adayı oldum. Partim beni aday gösterirse, sizlerin de desteğiyle, bu kenti yaşanabilir bir kent yapmak için, örnek bir kent yapmak için, bu göreve talip oldum. Ama partim beni aday göstermezse de kesinlikle farklı bir plan içerisine girmeyeceğime ve partimin bir neferi olarak çalışmaya devam edeceğime söz veriyorum. Cumhuriyet Halk Partisinin üyeleri, Ereğlililer benim için çok değerlisiniz. Bana güç verdiniz, destek oldunuz, sağ olun, var olun!
Katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim.”

Çivici’ye yoğun ilgi
Çivici’ye destek için parti yöneticileri, belediye meclisinin halen görevde olan ve eski meclis üyeleri, eski ilçe başkanları ve yöneticileri, muhtarlar, STK temsilcileri, esnaflar, işadamları, mahallelerden gelen yüzlerce vatandaş ve gençler CHP İlçe Teşkilatı önünde toplandı. Basın kuruluşlarının yoğun ilgi gösterdiği adaylık açıklaması sonrası Çivici vatandaşlarla tek tek tokalaştı, teşekkür etti. Bir çok vatandaşın Çivici’ye sevgi gösterisinde bulunduğu göze çarparken, bazı vatandaşlarda birlikte selfie çekerek anı ölümsüzleştirmeye çalıştı.
Çivici’nin aday adaylığı açıklaması sırasında oluşan kalabalığın şu ana kadar en fazla sayıya ulaşan kalabalık olduğu yorumları yapıldı.

Haberin etiketleri:

ilk haber 67


Haber okunma sayısı: 226

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


HABERLER

EREĞLİ'YE AKÇAKOCA FRENİ !

Ligde şampiyonluk mücadelesi veren Ereğli Belediyespor ilk yarıda 5-0 mağlup olduğu rakibiyle bu kez yenişemedi.

MUHARREM AKDEMİR ANKARA ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİ

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, TBMM’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Muharrem

BELEDİYE BAŞKANI GİBİ ÇALIŞKAN MUHTAR

İlk haber:Kdz. Ereğli İlçesine bağlı Kaymaklar Köyü Muhtarı Recep Can, köyünü çalışmaları ile örnek

Hasan Likoğlu ebediyete uğurlandı

Türk Hava Kurumu Kdz. Ereğli Şube Başkanı ve Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Önceki Dönem Yönetim Kurul

KORKMAZ ÖĞRENCİLERE SESLENDİ:

Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz; yarıyıl mesajından öğretmen, öğrenci ve velilere seslendi..

ERDOĞAN GÜVEN TAZELEDİ VEREM SAVAŞ DERNEĞİ OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

İlk haber:kdz Ereğli Verem Savaş Derneği,olağan kongresini dernek binasında yaptı. Üyelerin çoğunluğunun

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ZONGULDAK - HAVA DURUMU

ZONGULDAK