19 Kasım 2018 Pazartesi

İCAZETİ ÇENGEL KÖY İMAMINDAN DEĞİL”HALKIMIZDAN ALACAĞIZ.

icazeti-cengel-koy-imamindan-degilhalkimizdan-alacagiz

"DOMBRA İLE GELENLER İZMİR MARŞI İLE GİDECEKLER" Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Şerif Sertan Ocakcı'nın aday tanıtım toplantısı 26 Ekim Cuma günü gerçekleştirildi. İl Başkanı Hakkı Güney'in de iştiraki ile düzenlenen toplantıda kalabalık bir partili topluluğuna hitap eden Ocakcı Hüseyin Uysal başkanlığındaki yerel yönetimi topa tuttu.
27 Ekim 2018 Cumartesi 12:22

 İşte Sertan Ocakcı'nın dakikalarca alkışlanan nokta atışlarından kesitler.

 

Ülkenin ve memleketimizin geleceğini düşünen, bu güzel ülkeyi tüm bölgeleri ile daha yaşanabilir bir toprak yapabilmek için, Atatürk ilke ve inkılapları ile Cumhuriyet’in temel değerlerinden vazgeçmeden çalışan bizler, 2019 Yerel İdareler Seçimleri’ne de aynı kararlılıkla hazırlanıyoruz.

Hepimizin amacı yaşanabilir ve bugünden daha mutlu bir Karadeniz Ereğli yaratabilmek. Başka hiçbir gayemiz yok.

 Ben 16 Ekim 1973 tarihinde, bu memleketin insanlarından oluşan bir ailenin evladı olarak dünyaya geldim. Yüksek tahsilimi noktalar noktalamaz, doğup büyüdüğüm bu topraklara hizmet etmeye başladım. 2014e Yerel İdareler Seçimleri’nde Karadeniz Ereğli Belediye Meclis Üyeliğine seçildikten kısa bir süre sonra da, partimiz delegelerinin teveccühü ile bu şerefli camianın ilçe başkanlığı görevine seçildim. İkinci dönemde de Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı görevimi sürdürürken, bu güzel memleketin insanları için çalışmak ve hizmet üretmek amacı ile Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylığına talip oldum.

 

Elbette, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı olma idealine ulaşmak için yola çıkan herkesin niyeti aynı. Ancak, benim gibi bu yola çıkan diğer aday adaylarından hiçbirinin, bugüne kadar Karadeniz Ereğli Belediyesi’nin ortaya koyduğu olumsuz tablodan bahsetmemesi manidar. Dört buçuk yıl önce iktidar partisinin üyeleri olarak yerel yönetimi ellerine alanların karşısına, aynı iktidar partisinden ona yakın aday adayının çıkmış olması ortadaki başarısızlığının gün ışığına çıkmış halidir.

 

Karadeniz Ereğli Belediyesi’ni ve dolayısıyla da ilçemizi birçok açmaz ve çıkmazın içine sürükleyenler, yarattıkları bu enkazı kaldırabilmek için birçok aday adayı ile yola çıktıklarını söylüyorlar. Ancak bu enkazı ortadan kaldıracak tek güç biziz, sosyal belediyeciliğin savunucuları olan Cumhuriyet Halk Partililer.

 

Mevcut yerel yönetim bugüne kadar birçok vaadi karşımıza getirerek sadece hayallerimizle oynadı. Hayallerimize yeni hayaller kazandırdılar; ama hiçbirinde başarılı olamadılar. Daha açık söylemek gerekirse, kelimenin tam anlamıyla hayal tacirliği yaptılar. Bu boş vaadlerin ve sonu gelmez hayallerin karşısında doğruları söyleyen, vatandaşın sürekli kandırıldığını ifade edebilen sadece biz olduk. Gerek belediye meclis toplantılarında, gerekse de saygın basın kuruluşların haberleri aracılığıyla kamuoyunun karşısında bütün doğruları tek tek anlattık. Bu sebeple de, bugün bize; “Siz belediye başkanı olursanız, farklı ne yapabileceksiniz?”, sorusunu soranlara şu cevabı veriyoruz: “Biz asla ve asla bugünküler gibi, vatandaşımızın hayalleri ile oynamayacağız. Karadeniz Ereğli’nin umutlarıyla oynamayacağız.” Ereğli Eğitim Kampüsü konusunda bugünkü yöneticileri yaptıkları gibi vatandaşımızı içi boş müjdelerle oylamayacak, bu memleketin hak ettiğini en kıza zamanda kendisine sunacağız.

 

Biz, seçim öncesi, çeşitli kaynaklarla vatandaşımıza sunduğumuz hiçbir projeden bir adım bile geri adım atmayacağız. Size ne söylediysek, görevi bıraktığımız zaman bütün sözlerini yerine getirmiş bir belediye yönetimi vaad edeceğiz. Bugünkü yerel yönetimin yaptığı gibi, Belediye Meclisi’nin onayından geçen kent Meydanı Projesini, İstanbul’dan gelen bir imamım telkinleriyle değiştirmeye kalkıp, hukuka aykırı uygulamaları dayatmaya çalışıp, yerel mahkeme salonlarında Karadeniz Ereğli Belediyesi’nin imajını iki paralık ettirmeyeceğiz. Kent meydanı yapmak ve Karadeniz Ereğli’ye yakışan en güzel meydanı bu memlekete kazandırmak sosyal belediyeciliği benimseyen insanların işidir. Bizim işimizdir.

 

Biz her şeyden önce, bu güzel memleketin insanlarına çamur gibi su içirmeyeceğiz. İnsanlara göz göre göre iğrenç kokulu su içirirken, aynı insanlara hoş görünme kaygısıyla, elimize aldığımız bir bardak temiz suyu içerek ucuz şovlar peşinde koşmayacağız. Biz bir bardak temiz suyla şov yapmak yerine, bu memleketin altyapısını adım adım, karış karış elden geçirerek en iyi noktaya getireceğiz.  

 

Bazı aday adaylarımız, ülkenin en çalışkan belediye ekiplerinden birinin Karadeniz Ereğli Belediyesi bünyesinde görev yaptığı gerçeğini anlattılar. Bu sözün altına ben de imzamı atıyorum. Ancak bu ekibi rantın, peşkeşin ve rüşvetin kucağına iten bugünkü siyasi yönetimin son bulması için de dün nasıl mücadele ettiysek bu seçim döneminde aynı mücadeleyi göstereceğiz. Karadeniz Ereğli Belediyesi’ni rant ve rüşvetin içine itenlerin kamu vicdanında yargılanmaları ve sandıkta da gereken cezayı almaları konusunda CHP olarak elimizden geleni yapacağız.

 

Bu ilçede ve özellikle de belediyede çalışanlar arasında bir korku imparatorluğu yaratıldı. İşçiler baskı altına alındı. Zorla sendikalaştırma girişimleri yapıldı. Duyuyoruz ki belediye çalışanlarının siyasi konularda konuşmaları bile neredeyse yasaklanmaya çalışıldı. Bir zaman belediye içinde çalışanların internet erişimlerine bile kısıtlama getirilerek çalışanların üzerinde uygulanmak istenen baskının dozu arttırıldı. Buradan belediyedeki arkadaşlarıma sesleniyorum: Dayanın arkadaşlar. Beş ay sonra özgür ve refah çalışma koşullarına yeniden sahip olacaksınız. Her birinizi yüzü yeniden gülecek ve Karadeniz Ereğli Belediyesi’nin birer çalışanı olmaktan gurur duyacaksınız.

 

Karadeniz Ereğli’de uzun bir aradan sonra yerel idare halkın elinde olacak. Belediyeyi de Ereğli’yi de halkın kendisi yönetecek. Kadınlar daha çok söz sahibi olacak. Gençler daha fazla etkin olacak. Özellikle yükseköğretim tahsilleri için ilçemizde yaşayan her bir gencimizin kültürel ve sanatsal değerlerinden azami ölçüde istifade edeceğiz. Engelli vatandaşlarımızın bu güzel ilçede daha mutlu yaşamaları için onların talep ve istekleri ölçüsünde her olumlu projeyi hayata geçirmek adına gayret göstereceğiz. Otistik evlatlarımız başta olmak üzere özel ilgiye muhtaç evlatlarımız ve gençlerimiz için bir köy oluşturma projemiz olacak. Bu proje sayesinde de yaşamlarının sonuna kadar özel ilgiye muhtaç çocuklarımıza ve gençlerimize ayaklarını üzerlerinde durabilme imkanı sağlayacağız.

 

Konuşmamın sonunda şu gerçeği de vurgulamak isterim. Türk siyaset tarihinin en eski ve en köklü partisi olan, dahası Cumhuriyet’in kurucusu olan CHP’nin Belediye Başkan Aday Adayı olarak bu toplantıyı yapacağımızı günler öncesinden kamuoyuna duyurduk. Ancak, bizden korkusu olanların, sırf bu toplantıyı ve sizlerle olan kucaklaşmamızı baltalamak ve gölgelemek için, davet edildikleri açılış törenlerinin tarih ve saatlerini değiştirerek bu toplantı ile aynı saate denk getirmelerini tebessümle karşılıyorum. Bu yolla ilçemizin muhterem basın mensuplarının iki ayağını bir pabuca sokarak arkadaşlarımızın toplantımıza katılımlarını engelleme niyetinde olan Belediye Başkanına Cumhuriyet Halk Partisi önünden sesleniyorum. Bu çırpınışların beyhudedir. Dört buçuk yıldır önümüze koyduğun bu enkazın altından kalkabilmen mümkün değildir. 31 Mart 2019 günü Dombra ile geldiğin o makamdan İzmir Marşı ile uğurlanacaksın. CHP’nin bayrağının dalgalanacağı Karadeniz Ereğli Belediyesi’nde bu memleketin insanları sosyal belediyeciliğin en güzel nimetlerinden faydalanmaya devam edecek. Karadeniz Ereğli’de birlik-beraberlik rüzgarları esecek. Karadeniz Ereğli’de herkesin yüzü gülecek. Çünkü kavgalar ve kısır çekişmeler tarihe gömülecek. Karadeniz Ereğli’nin hiç de alışık olmadığı bu tür ayak oyunları ve sinsi tezgahlar bir daha ortaya çıkmamak üzere yok olacak.  

Haberin etiketleri:

ilk haber 67


Haber okunma sayısı: 88

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


HABERLER

EREĞLİ'YE AKÇAKOCA FRENİ !

Ligde şampiyonluk mücadelesi veren Ereğli Belediyespor ilk yarıda 5-0 mağlup olduğu rakibiyle bu kez yenişemedi.

MUHARREM AKDEMİR ANKARA ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİ

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, TBMM’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Muharrem

BELEDİYE BAŞKANI GİBİ ÇALIŞKAN MUHTAR

İlk haber:Kdz. Ereğli İlçesine bağlı Kaymaklar Köyü Muhtarı Recep Can, köyünü çalışmaları ile örnek

Hasan Likoğlu ebediyete uğurlandı

Türk Hava Kurumu Kdz. Ereğli Şube Başkanı ve Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Önceki Dönem Yönetim Kurul

KORKMAZ ÖĞRENCİLERE SESLENDİ:

Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz; yarıyıl mesajından öğretmen, öğrenci ve velilere seslendi..

ERDOĞAN GÜVEN TAZELEDİ VEREM SAVAŞ DERNEĞİ OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

İlk haber:kdz Ereğli Verem Savaş Derneği,olağan kongresini dernek binasında yaptı. Üyelerin çoğunluğunun

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ZONGULDAK - HAVA DURUMU

ZONGULDAK