14 Aralık 2018 Cuma

"ZONGULDAK'IN ALTI KÖMÜR, ÜSTÜ PIRLANTA!.."

zonguldakin-alti-komur-ustu-pirlanta

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “1950 yılından beri, ülkemizde 48 hükümet görev yaptı. Bu süre içinde görev süreleri beş yıl olsaydı on hükümet , 4 yıl olsaydı 12 hükümet işbaşında bulunmalıydı. Ama 48 hükümet kurulmuş. Aynı dönemde Fransa’da 11, Amerika’da 17 başkan görev yapmış. Yine bu dönemde 15 hükümet, Almanya’da 24 hükümet kurulmuş. Bizim tüm derdimiz ülkemizi bu istikrarsızlık batağından kurtarmaktır” dedi.
04 Nisan 2017 Salı 21:49

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “1950 yılından beri, ülkemizde 48 hükümet görev yaptı. Bu süre içinde görev süreleri beş yıl olsaydı on hükümet , 4 yıl olsaydı 12 hükümet işbaşında bulunmalıydı. Ama 48 hükümet kurulmuş. Aynı dönemde Fransa’da 11, Amerika’da 17 başkan görev yapmış. Yine bu dönemde 15 hükümet, Almanya’da 24 hükümet kurulmuş. Bizim tüm derdimiz ülkemizi bu istikrarsızlık batağından kurtarmaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  16 Nisan Referandumu çalışmaları kapsamında geldiği Zonguldak’ta Madenci Anıtı önünde vatandaşlara hitap etti.  Miting öncesinde  Bilim ve Sanayi Bakanı Faruk Özlü ve Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanı Berat Albayrak birer konuşma yaptı.  Zonguldak valisi Ali Kaban, il genelinde devam eden ve ziyarette açılışı yapılacak yatırımlar konusunda bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, yaklaşık üç yıllık bir aranın ardından yeniden Zonguldak’ta bulunmanın memnuniyeti içinde olduğunu söyledi.

Zonguldak’ı özlediğini, görünüşe göre Zonguldak’ın da kendisini özlediğini ifade eden Erdoğan şunları söyledi:
“Zonguldak’ın altında kara kömür, üstünde pırlanta gibi insanlar var. Zonguldak aynı zamanda şehitler diyarıdır. Son iki yılda asker ve polis olarak, terörle mücadele ve Suriye’de Zonguldak 16 şehit verdi. Bu sabah gabar’da üç askerimiz şehit oldu. 9’u yaralandı. Şehitlerimize Mevla’dan rahmet, yaralı askerlerimiz ve gazilerimize şifalar niyaz ediyorum.

Bugün MHP’nin kurucu genel başkanı Alparslan Türkeş’in 20. Ölüm yıldönümü bu vesileyle kendisini rahmetle yad ediyorum. Türkiye’nin son yıllarda yaşadığı zor günlerde Rahmetli Türkeş başta olmak üzere liderlikleriyle öncülük etmiş isimleri sık sık hatırlıyoruz.16 Nisan’da getirmek istediğimiz sistemde rahmetli Türkeş ve diğer liderlerimizin tavsiyeleri büyük olmuştur.”Zonguldak’ın Karadeniz’in kıyısında  yer almasına rağmen kömür dışında bu avantajını kullanamadığını belirten Erdoğan şöyle devam etti:
“Zonguldak bana uzak değil. Rahmetli babam, Rize’den buraya, buradan Sakarya’ya, oradan da İstanbul’a göç etmişti. Biz de Batı Karadeniz’i cazibe merkezi haline getirecek böyle bir proje için başbakanlığımdan beri çalışıyorduk. 2023 hedeflerimiz arasına bunu da koyduk. Filyos projesinden söz ediyorum. Türkiye’nin en büyük üçüncü limanının inşasına 2016 aralık ayında başladık. Limanla entegre şekilde kurulacak demiryolu bağlantısıyla güney illerimiz ve Ortadoğu’ya ulaşım imkanı getiriyoruz. Sadece altyapısının ihale bedeli 655 trilyon. Üstyapıyla rakam tırmanıyor, tırmanıyor, katrilyonu buluyor. Hedefimiz 2019 yarısına kadar altyapıyı bitirmektir. Limanın arkasında serbest bölge yer alacak. Limanın devreye girmesiyle 600 hektarlık bir alan da endüstri alanı haline gelecek. 12 bin kişilik bir istihdamın oluşmasını temin edecek.

MADENCİLERE: “BU SLOGANI BANA ATMAYIN, BAŞKASINA ATIN!”

Geçtiğimiz 14 yılda şehre 14 katrilyonluk yatırım yaptıklarını belirten Erdoğan  madencilerin işçi alımı talepleri karşısında şunları söyledi:
“Eleman almakla üretim artmıyor. Biz herşeyi düşünürken ülke menfaatini de düşüneceğiz. Olayı bazı fitne unsurlarının girmesiyle slogana dönüştürmeyeceğiz. Bu ülke hepimizin. Hep beraber bu ülkede ekmek sahibi olacağız. Üçbin üçbinbeşyüz kişiyi buraya alan benim. Bu sloganı bana atmayın. Başkalarına atın.”

“BÖLÜNMÜŞ YOL 22 KİLOMETREDEN 177 KİLOMETREYE ÇIKTI”

Yapılan çalışmaları anlatan Erdoğan şöyle dedi.

“Ulaşımda bölünmüş yol uzunluğu 22 kilometreydi, 177 kilometreye çıkardık. Nereden nereye? Yolların yanı sıra pek çok tünel ve köprü inşa ederek ulaşımı kolaylaştırdık. Zonguldak Cide yolu içindeki iki tünelle 805 trilyon tuttu. Biz ferhatız be. Dağları delerek onu da bitireceğiz. Siz şirin. Biz Ferhat. Aşığız size. O dağları delecek, çok kısa sürede maksuda ulaşacağız. Zonguldak ve Ereğli’ye birer çevre yolu yapacağız.”

Açılışı yapılacak yatırımları sayan Erdoğan, ““Hepsinin hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenleri tebrik ediyoruz” dedi.

Erdoğan şöyle devam etti:

“Bu işler kolay olmuyor. Şimdi önümüzde Türkiye’nin seksen vilayetiyle birlikte Zonguldak’ın geleceğini de aydınlatacak tarihi bir fırsat var. Bu değişiklikle Türkiye daha icracı bir yönetime sahip oluyor. Meclis de yeni denetim mekanizmalarıyla çalışmalarına devam ediyor. Bundan sonra seçimde önümüze iki sandık gelecek. Birinde Cumhurbaşkanını, öbüründe milletvekilini seçeceğiz. Bu ülkenin bekası meselesidir.”

KILIÇDAROĞLU’NA ELEŞTİRİ

Anamuhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanının meclisi feshetmesine ilişkin sözlerini eleştiren Erdoğan şunları söyledi:
“Böyle bir şey asla söz konusu değil. Tam tersine daha güçlü bir parlamento var. Milletvekili sayısı 550’den 600’e çıkıyor. Eğer cumhurbaşkanı seçimn yenileme kararı alacak olursa, hem milletvekili seçiminin, hem cumhurbaşkanı seçiminin yenilenmesi demektir.  İki seçim de beraber yapılacak. Bu öyle kolay bir şey değil.

Şimdi yeni bir şey duydum. Ya acayip yalan söylüyor. Bıktım bunun yalanlarından. Ne diyor, şimdi diyor 400 muhtar var. Faraza Zonguldak’ta. Yarın sabah 16 Nisan seçim yapıldı, 17’sinde muhtarlıklar kapatılacak. İnandınız mı? Ama inananlar var. Bu zatın muhtarlarla işi yok. Muhtarlara değer veren biri değil. Ben BM genel kurulunda konuşma yapıyorum. Arkada açıklama yapıyor, muhtarlara konuşur gibi konuştu diyor.

Ey Kılıçdaroğlu, Tayyip Erdoğan’ın kırk yıllık siyaset tecrübesi var. Yirmi yaşından itibaren bu işin içinde olmuş, gençlik kollarından yetişmiş gelmiş, belediye başkanlığı yapmış, başbakanlık yapmış, iki buçuk yıldır da cumhurbaşkanlığı yapıyor. B ir defa haddini bileceksin Sen BM genel kurulunun kapısını bilmiyorsun. O genel kurulda kimler olur kimler olmaz bundan bile haberin yok. Orada seçilmişler olmaz sadece. Atanmışlar da olur. Sen muhtarlara konuşur gibi konuşuyor dediğin zaman bu muhtarlara hakarettir. Sincan’da muhtarlara bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanının BM’de yaptığı konuşmada böyle dedin dedi biri. Haddime mi dedi. Akşam başka, sabah başka.”

“DERTİMİZ ÜLKEMİZİ İSTİKRARSIZLIK BATAĞINDAN KURTARMAK”

7 Haziran  seçimlerinin ardından hiçbir parti tek başına hükümet olamayınca süratle ülkeyi seçime götürelim dediklerini ifade eden Erdoğan, sloganlarla kesilen konuşmasında şunları söyledi:

“Geçmişte koalisyonlu yılların ülkemize neler yaşattığını genç kardeşlerim bilmeyebilir ama bizim kuşak iyi bilir. 1950 yılından beri, ülkemizde 48 hükümet görev yaptı. Bu süre içinde görev süreleri beş yıl olsaydı on hükümet , 4 yıl olsaydı 12 hükümet işbaşında bulunmalıydı. Ama 48 hükümet kurulmuş. Aynı dönemde Fransa’da 11, Amerika’da 17 başkan görev yapmış. Yine bu dönemde 15 hükümet, Almanya’da 24 hükümet kurulmuş. Bizim tüm derdimiz ülkemizi bu istikrarsızlık batağından kurtarmaktır. Onların istikrarının altında bu yatıyor.”

Türkiye büyüdükçe, geliştikçe, birilerinin yüreğinin daraldığını ifade eden Erdoğan şöyle devam etti:
“İstanbul’a bakıyorlar, inci gibi boğaza dizili üç köprüyü görüyorlar. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü yapıldığı zaman ne dedi bu solaklar. Hayır dediler. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yapıldığı zaman hayır dediler. Yavuz Sultan Selim köprüsünü yaptık, hayır dediler.  Denizin altından Marmaray’ı yaptık. Üç yılda ne kadar geçti Marmaray’dan biliyor musunuz? 200 milyon insan geçti. Buna da hayır dediler. Raylı sistemi yaptık, bir de otomobilleri denizin altından geçirelim dedik. Bir de Avrasya tünelini yaptık. Buna da hayır dediler. Osmangazi köprüsünü yaptık, buna da hayır dediler. Hangisine evet diyeceksiniz? Yeni bir şeye hazırlanıyoruz. Dedemiz Fatih, İstanbul’un fethinde yaş 21 gemileri karadan yürüttü. Biz de torunları olarak denizin altından yürütüyoruz. Şimdi boğaza bir köprü yapıyoruz. Üç kat, gidiş geliş ve tren. Şu an onun çalışmaları devam ediyor ama bizim yaptıklarımızı bunlar hayal bile edemezler. Kardeşlerim ziya paşa eşek ölür kalır semeri, insan olur kalır eseri diyor. Derdimiz eser. Bunların var mı bir eseri. Ama biz onlara rağmen yapmaya devam edeceğiz.

İhracatımız düştü diye seviniyorlardı. Bak yükselmeye başladı. Turizmdeki sıkıntılara bel bağlamışlardı. Orada da kıpırdanma var: büyüme rakamımız AB ortalamasının neredeyse iki katı çıktı. Orada da hüsrana uğradılar.”

KERKÜK ÇAĞRISI…

15 Temmuz akşamı milletin çağrı yaptığında sokaklara döküldüğünü ifade eden Erdoğan şöyle devam etti:

“Milletim bir şeye inanıyordu. Bu millet bizim, bu memleket bizim, ezanlar bizim, bu din bizim kaptırmayacağız diyordu. Biz çağrımızı yaptık, hemen helikopter ve uçağımızla atladık doğru Yeşilköy’e indik. Üzerimizde F 16’lar, helikopterler uçuyor ha.  Sizde beyefendinin yaptığı açıklama var mı? Bunun senaryo olduğundan söz ediyor ana muhalefetin başındakiler.  Ben diyorum ki, ey Kılıçdaroğlu elinde bir belge varsa açıkla. 16’sından sonraya bırakma, rezil olursun. Her zaman diyorsun ki elimde dosyalar var. Söylediklerinin hiç biri ortaya çıkmadı. Açıkla, açıkla da bizi rezil et. Biz şu anda orduda, emniyet teşkilatımızda, devlet kurumlarında ne kadar FETÖ’cü varsa temizliyoruz, temizlemeye devam edeceğzi. Bu kanser virüsünü devletin bünyesinden temizleyip atacağız. Bunlara hayat hakkı tanımayacağız. Bu mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Bu işi yaralı bırakmayız. Güya bizi Suriye’de sıkıştıracaklardı. Orada da fırat kalkanı ile oyunu bozduk. Biz ise Fırat Kalkanı’ndan sonra yeni bir etabın hazırlıkları içindeyiz. DEAŞ’ı çökerttik. Irak’ta yeni tezgahlar kuruyorlar onu da başlarına geçireceğiz. Kerkük’te milli bayrağın dışında orada ikinci bir bayrağın asılmasını kesinlikle yanlış buluyorum. Oradaki o bayrağın sahipleri şunu bilsinler ki bölücülük yapıyorlar. Ben Irak bölgesel Kürt yönetimine sesleniyorum. Bu yanlıştan bir an önce dönün. Zaten Irak merkezi yönetimi kararı yanlış bulduğunu açıkladı. Bizler de buradan aynısını yapıyoruz. Çünkü Kerkük Kürtlerindir safsatasına kesinlikle katılmıyoruz, Kerkük orada yaşayan Türkmen’iyle, kürdüyle orada yaşayan herkesindir. Bunu yapmayın. Münasebetlerimizi bozmayın. Hemen o bayraklarınızı indirin. Sadece Irak milli bayrağınızla orada yola devam edin. Yoksa şu anda geldiğiniz noktadan geri adım atmaya mecbur kalırsınız.”

Avrupa ülkelerinin ayrımcı uygulamaları sürdükçe, söylemlerini değiştirmeyeceğini belirten Erdoğan, “Şimdi haber gönderiyorlar münasebetlerimizi düzeltelim diye. Dur bakalım, şu 16 Nisan’ı bir geçelim. Her şeyin bir bedeli var. İsviçre’de parlamento binasında bir pankart, şakağıma silah dayamışlar, ne diyor, Erdoğan’ı öldürün. Nerede İsviçre hükümeti. Gereğini yapın.” dedi.

“HEP BİRLİKTE TÜRKİYE OLACAĞIZ”

Terörü maşa gibi kullananların iyice ısınan bu maşanın ellerini yakmasıyla ne yapacaklarını şaşırdığını belirten Erdoğan şöyle dedi:

“Vatikan’da geldiler toplandılar. Vatikan’da papa ile bir araya geldiler. Hepsi oturdular, papa onlara nasihat çekti. Orada Ortodoks var, Protestan var, ateist var ama beraber oldular. Çünkü bunlar tek millet.  Anlatabiliyor muyum? 54 yıl Türkiye’yi kapılarında beklettiler mi? Hala bekletiyorlar mı? 16 Nisan bunun için çok önemli. Türkiye için kurulan tuzaklar eninde sonunda bunların başına geçecektir. Zonguldak 16 Nisan’da sandıkları patlatarak bu mesajı verecektir buna inanıyorum. Zonguldak bu mesajı vermeye hazır mı? 16 Nisan’da Tek millet için, tek bayrak için, tek vatan için evet mi? Tek devlet için evet mi? Zonguldak bitmedi. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, beraber olacağız. Kardeş olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız.”

Erdoğan, milletin 16 Nisan’da yeni bir süreci başlatacağına inandığını kaydetti.

Erdoğan, konuşmasının ardından Zonguldak’ta tamamlanan yatırımların açılışlarını yaptı.

 “RÖDEVANS KAPSAMINDA…”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak “. Zonguldak’ta rödevans noktasında bir çalışma başlattık. 1 500 kişinin istihdamı olacak. Yakında bakanlar kuruluna gelecek. Zonguldak’ta doğalgazı yeni bir ilçemize getiriyoruz” dedi.

Bilim ve Sanayi Bakanı Faruk Özlü, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması öncesinde kürsüye çıkarak kısa süre önce Zonguldak’a geldiğini,  bazı yatırımlarla ilgili incelemelerde bulunduğunu hatırlattı.

Zonguldak Valisi Ali Kaban, ilde tamamlanan ve açılışı yapılacak yatırımlar hakkında bilgi verdi.  .

TBMM eski başkanları Köksal Toptan ve Mehmet Ali Şahin, Zonguldak ve çevre illerden çok sayıda milletvekili ve parti yöneticisi mitingde hazır bulundu.

Erdoğan’ın konuşması sırasında vatandaşlar, “Dik dur eğilme, bu memleket seninle”, “Türkiye seninle gurur duyuyor” şeklinde tezahüratlar yaptı.  Erdoğan konuşmasına bir  süre ezan  nedeniyle  ara verdi.

Erdoğan konuşmasının sonunda Rabia işareti yapark, bana her şey seni hatırlatıyor şarkısının sözleri üzerinden “Bana her şey sizi hatırlatıyor” dedi.

Haberin etiketleri:

ilk haber


Haber okunma sayısı: 911

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


HABERLER

EREĞLİ'YE AKÇAKOCA FRENİ !

Ligde şampiyonluk mücadelesi veren Ereğli Belediyespor ilk yarıda 5-0 mağlup olduğu rakibiyle bu kez yenişemedi.

MUHARREM AKDEMİR ANKARA ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİ

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, TBMM’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Muharrem

BELEDİYE BAŞKANI GİBİ ÇALIŞKAN MUHTAR

İlk haber:Kdz. Ereğli İlçesine bağlı Kaymaklar Köyü Muhtarı Recep Can, köyünü çalışmaları ile örnek

Hasan Likoğlu ebediyete uğurlandı

Türk Hava Kurumu Kdz. Ereğli Şube Başkanı ve Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Önceki Dönem Yönetim Kurul

KORKMAZ ÖĞRENCİLERE SESLENDİ:

Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz; yarıyıl mesajından öğretmen, öğrenci ve velilere seslendi..

ERDOĞAN GÜVEN TAZELEDİ VEREM SAVAŞ DERNEĞİ OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

İlk haber:kdz Ereğli Verem Savaş Derneği,olağan kongresini dernek binasında yaptı. Üyelerin çoğunluğunun

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ZONGULDAK - HAVA DURUMU

ZONGULDAK